WYSTAWY FOTOGRAFICZNE


Elwira Szczecian

Urodzona w Polsce, aktualnie mieszkająca we Włoszech, gdzie ukończyła 3 letni Master z fotografii w Scuola Romana di Fotografia, z maksymalną ilością punktów. Specjalizuje się w fotografii travel, landscape, reportage , fashion i underwater photography.

2010 workshop : Riccardo Improta landscape Val d’ Orcia, Wlochy
2011 workshop : Riccardo Improta landscape Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
2012 workshop : Andrzej Dragan / Marina Santoni photoshop postproduction
2011-2012: uczestinczyla w wystawach “ Work in progress” w Rzymie
2012: publikacja jej prac przez l’Espersso
Freelance fotograf.

Obecnie pracuje dla Masterfile , jednej z największych agencji fotograficznych stock na świecie , z zamiłowania podróżnik i nurek . Odwiedziła między innymi USA, Kubę , Kanadę , Maroko, Turcję, Maledives , Seychelles, Mauritius, Nową Zelandię, Polinezję Francuską . Aktualnie pracuje nad projektem “ Wreck’s of Maledives”. Od lat organizuje bezpłatne kursy fotograficzne na Malediwach , dla młodych fotografików. Jej następny projekt to Mongolia , Kazachstan.

Wystawa "Landscape", wernisaż: 24 października (środa), godz. 18:00, BOK LUTNIA, Łódź, ul. Łanowa 14.
"Mój fotograficzny świat" - prezentacja multimedialna: 24 października (środa), godz. 20:00, Muzeum Kinematografii, Łódź, Pl. Zwycięstwa 1.
Massimo Mastrorillo

Studiował na uniwersytecie w Perugii, we Włoszech, jest absolwentem europejskiego Instytutu Projektowania w Rzymie.

Swą pracę w charakterze fotografika oparł na dokumentalnych projektach, poświęcając się głównie tematyce następstw wojen i klęsk żywiołowych oraz ich wpływowi na społeczeństwa.

Pośród jego najbardziej znanych projektów można wymienić m.in.: “Mozambik. Naród pomiędzy ubóstwem a snem,” “Kurdowie: Ludzie na wygnaniu,” “Indonezja: Inny Dzień”, “Białe Morderstwo” i “Tymczasowe Krajobrazy.”

Odkąd kilka lat temu, po raz pierwszy w historii cywilizacji, liczba mieszkańców miast na całym świecie wyprzedziła liczbę osób mieszkających na wsi, Mastrorillo zdecydował się zrealizować projekt pt.“ Szerokość Linii” (2005-2007), ujmując w swoich fotografiach obrazy z 9 największych miast świata.

Jego prace publikowane są w największych wydawnictwach na całym świecie. Współpracował m.in. z magazynem National Geographic oraz Frontiers and Sant’Egidio. Projekty Mastrorillo były prezentowane na międzynarodowych festiwalach i galeriach jak, m.in.: Noordelicht Foundation, Roma Fotografia Festival, the Museum der Europaischen Berlin, FNAC and VISA Perpignan.

Jego główne nagrody to, m.in.: World Press Photo, Pictures of the Year International (POYi) and the Best of Photojournalism (Magazine Photographer of the Year), FNAC 2Attenzione Talento Fotografico”, the PDN Photo Annual, the International Photographer of the Year at the 5th Annual Lucie Awards, the Sony World Photography Awards and an Aftermath Grant (finalist, 2011).

Obecnie Mastrorillo pracuje nad projektami pod nazwą: “Bośnia i Hercegowina: jak chaos budzi szaleństwo” oraz “Życie Po Godzinie Zero”, projekt o konsekwencjach awarii reaktora w Fukushima, Japonia, oraz “Małe Arkusze Papieru”, projekt o zajęciu przez państwo własności włoskich Mafii.

Massimo mieszka w Rzymie i jest reprezentowany przez agencję LUZphoto.

Wystawa fotografii "City models, The width of the line", wernisaż: 26 października (piątek), godz. 18:00, Muzeum Kinematografii, Łódź, Pl. Zwycięstwa 1.
Po wernisażu prezentacja multimedialna autora wystawy, Muzeum Kinematografii, Łódź, Pl. Zwycięstwa 1.
Izabela Urbaniak

Izabela Urbaniak - fotograf. Urodzona w 1973 r., mieszka i pracuje w Łódzi. Jest magistrem psychologii zarządzania. Ukończyła również Warszawską Szkołe Filmową, z wyróżniem. Obecnie jest v-ce prezesem ZPAF’u (Związku Polskich Artystów Fotografików) okręgu łódzkiego.
Specjalizuje się zarówno w fotografii artystycznej jak i dokumentalnej.
Jej częste wyjazdy owocują również fotografią podróżniczą.
Uczestniczka licznych wystaw zbiorowych i indywidualnych w Polsce.

Najważniejsze osiągnięcia to:
Stypendium w Warszawskie Szkole Filmowej
Grand Prix National Geographic Traveler 2008
Photo of the Year w “Photo Art Magazine” 2008
Pierwsza nagroda w polskiej edycji konkursu EISA PHOTO CONTEST 2009
II nagroda Fotofestivalu w Łodzi „Photo Industrial” 2009
Wyróżnienie w Sony World Photography Awards 2011
Wyróżnienie BZWBK 2011
I nagrada w konkursie Ministerstwa Spraw Zagranicznych “Lens of Development” w kategorii fotoreportaż 11.2011
Grand Prix 5-cio boju fotograficznego Fotopolis.pl
II nagroda BZWBK 2012 w kategorii społeczeństwo.

Wystawa fotografii: "Sri Lanka w moich oczach", wernisaż: 24 października (środa), godz. 19:30, Studio Kobakov, Łódź, ul. Pojezierska 2/6
Los imagenes del Nuevo Mundo

Jarosław Fischbach – Mirosław Olszycki

Wystawa jest efektem dwumiesięcznej wędrówki Jarosława Fischbacha oraz Mirosława Olszyckiego przez Amerykę Południową. Realizując cele wyprawy Nuevo Mundo Expedicion, szlakiem polskim przez Brazylię,Argentynę, Paragwaj i Chile, autorzy utrwalili w swych fotografiach obraz kontynentu. Ludzie, przyroda, zabytki- to fascynujący zbiór Nuevo Mundo, Nowego Świata, który od początków XVI wieku stał się miejscem do życia dla wielu mieszkańców starego kontynentu.

MIROSŁAW OLSZYCKI– filmowiec, pisarz, podróżnik.


JAROSŁAW FISCHBACH- geograf, podróżnik.


Wystawa fotografii: "Los imagenes del Nuevo Mundo" (obrazy Nowego Świata), wernisaż: 23 października (wtorek), godz. 20:45
Muzeum Kinematografii, Łódź, pl. Zwycięstwa 1  
Okrężną drogą do domu

Iza Gamańska - Mieszkała i pracowała w Australii i Singapurze, obecnie w Krakowie. Z wykształcenia ekonomista, z zamiłowania fotograf i włóczęga. Cztery lata spędziła w siodle motocykla przemierzając całą Azję, Afrykę, Amerykę Południową i Australię. Uwielbia kraje muzułmańskie. Fotografią zajmuje się od kilku lat. Publikacje: „Motocykl”, „Extremium”, „Krakow Post”, „National Geographic Traveler” i „Emocje”.

Wystawa „Okrężną drogą do domu” jest zbiorem pojedynczych fotografii z prawie 4 letniej podróży motocyklowej, której celem był powrót do domu z Singapuru do Polski. Motory były niezastąpionym środkiem pozwalającym na bliższe spotkania z ludźmi i dotarcie do miejsc, tych „za rogiem”, które nadal pozostają nieodkryte. Droga niejednokrotnie stawała się celem samym w sobie. To od niej dużo zależało. Otwierały się domy i serca napotkanych ludzi. W fotografii lubię zamrażać ludzkie emocje na twarzach i wydobywać z nich indywidualne „ja”.

Wystawa fotografii: "Okrężną drogą do domu", 23-27 października, Klub Festiwalowy - Piwoteka Narodowa, Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3
 
Projekt Centrum Multimedialne ARKADIA
Copyright © 2011 Civilisation and Media Art Festival Mediatravel