PODRÓŻ - ŻYCIE

Alicja Kuczkowska

Spotkanie poświęcone najważniejszej z naszych podróży, która zaczyna się w momencie, gdy przychodzimy na świat. Początkowo jej celem jest poznanie tego, co na zewnątrz, we wszystkich możliwych odsłonach. Poznając świat, innych ludzi, ich doświadczenia, styl życia, marzenia, spotykając się z nakazami, zakazami, przekonaniami innymi od naszych dowiadujemy się także czegoś o sobie. Poznajemy siebie samych niejako ,,przy okazji'' kontaktowania się z innymi.

Z czasem uświadamiamy sobie, że poszukując wiedzy o innych pragniemy dowiedzieć się czegoś o sobie. Zaczyna się wtedy fascynujący etap naszej podróży, w którym możemy doświadczać siebie, świata i wszystkiego tego, co zdarzyć się może we wzajemnej relacji, żyjąc pełniej, bardziej świadomie i szczęśliwiej.

Jeśli pytanie: ,,czy szczęście jest celem podróży czy sposobem podróżowania?'' zainspiruje kogoś do pomyślenia choćby przez chwilę nad odpowiedzią a może zachęci do podzielenia się nią w gronie osób chętnych by o tym porozmawiać. "


Psycholog, socjoterapeuta, certyfikowany psychoterapeuta i trener ITG, współautor licznych warsztatów i programów psychoedukacyjnych. Od prawie trzydziestu lat pracuje z osobami poszukującymi pomocy psychologicznej w sytuacjach wywołujących niejednokrotnie poczucie bezradności, bezsilności, beznadziei, oczekującymi nie tylko pomocy w wychodzeniu z sytuacji kryzysowych, ale i chętnie korzystającymi z towarzyszenia im w rozwoju osobistym, by mogli żyć w sposób zdrowy, bezpieczny i dobry dla nich. Dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodszymi kolegami po fachu, ale też nieustannie poszerza swoje kwalifikacje, aktualnie doskonali swoje umiejętności superwizorskie. Od kilkunastu lat prowadzi w Łodzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną. Prywatnie interesuje się fotografią ze szczególnym akcentem na pejzaże i krajobrazy.


 
Projekt Centrum Multimedialne ARKADIA
Copyright © 2011 Civilisation and Media Art Festival Mediatravel