PAMIR - PODRÓŻ NA KONIEC ŚWIATA

Ania i Robb Maciąg

Jest takie miejsce, gdzie ludzie wciąż wierzą w szczerość i dobre serce.

Bez prądu, bieżącej wody i opieki. W kraju w którym “nawet jabłoń nie urośnie”. Żyją z dnia na dzień planując przyszłość na przekór wszystkim i wszystkiemu.
Żyją na końcu świata.
Sami.

W tym trudnym świecie są najlepszymi gospodarzami jakich można sobie wyobrazić. O każdego zadbają, każdym się zaopiekują. Zaproszą do domu lub jurty. Podzielą się “shir chayem”, lepioszką, kajmakiem, a gdy się uda to i barszczem. Wierzą, że “jedna godzina nauki jest ważniejsza niż kilka godzin modlitwy”.

Ich jedynym łącznikiem ze światem jest stara, zniszczona droga nazywana dumnie Autostradą Pamirską, po której toczą się wielkie chińskie ciężarówki i rzesze turystów. W taksówkach, na motocyklach i rowerach.


Ania i Robb Maciąg

Od kiedy się poznali przejechali rowerami ponad 22 tyś kilometrów po 19 krajach. Odwiedzili m.in. Chiny, Azję Centralną, Iran, Pakistan i Indie.Ania jest zakochana w azjatyckiej gościnności i fotografowaniu ludzkich twarzy.Robb jest autorem trzech książek podróżniczych wydanych z serii Biblioteka Poznaj Świat oraz laureatem Travelera za podróż rowerową po Chinach.W podróżach najbardziej pociągają ich spotkania z ludźmi i wielkie przestrzenie.Nigdy nie odmawiają zaproszeniom na lokalny ślub lub inne rodzinne święto. 
Projekt Centrum Multimedialne ARKADIA
Copyright © 2011 Civilisation and Media Art Festival Mediatravel