POKAZY FILMÓW KONKURSOWYCH

Środa 15:00 – 18:00

Nominacje World Mediatravel Awards - Film


Zagubiony na Jukonie - film dokumentalny, 52 min.
Reż. Marcin Gienieczko

Treść: dokument ma dwóch równorzędnych bohaterów. Piękną, dziką, niemalże egzotyczną Kanadę oraz Marcina Gienieczko, podróżnika, dziennikarza, poszukiwacza przygód. To spotkanie żywiołu oraz człowieka, który postanowił poszukać ekstremalnych przeżyć w najdzikszych górach północnej Kanady.


Polskie Andy – film dokumentalny, 46 min.
Reż. Piotr Makos

Treść: film jest częścią większego projektu o tej samej nazwie, którego celem jest przywracanie pamięci o dokonaniach polskich przedwojennych wypraw w te, najwyższe poza Azją, góry na świecie. Opowiada o uczestnikach i przebiegu I wyprawy andyjskiej. W filmie wykorzystano m.in. przedwojenne materiały filmowe autorstwa Stefana Osieckiego.


Ścieżkami Inków. Przez Kanion Colca do źródeł Amazonki - film dokumentalny, 20 min.
Reż. Agata Kosiek

Treść: relacja z dziennikarskiej wyprawy międzynarodowej, podczas której Polskę reprezentowała m.in. redaktor naczelna Magazynu „Dookoła Świata”- Agata Kosmalska. Film utrwala zejście do kanionu Colca w 30 lat po jego odkryciu oraz czterodniowe przejście przez Andy do źródeł Amazonki położonych na powyżej 5100 m n.p.m. Podróż śladami polskich odkrywców i podróżników. Aklimatyzacja w terenie, przejście szlakiem wymagającym ogromnej siły, noclegi w namiotach przy temperaturze -15 st.C pozwoli zrozumieć wartość polskich odkryć sprzed lat.


Transandino – film dokumentalny, 19 min. 19 sek.
Reż. Kasper Piasecki, Kamil Kaczmarek

Treść: wspaniała podróż w Andy. Centralna Kolej Transandyjska, wybudowana w Peru w latach 1870-1908, uznawana jest za arcydzieło XIX wiecznej inżynierii. Pociąg rozpoczyna swój bieg w położonej na wybrzeżu Limie, następnie wspina się w góry i po zaledwie kilku godzinach dociera na wysokość ponad 4 tys. metrów n.p.m.Nominacje World Mediatravel AwardsProgramy telewizyjne


Pojechany Łikend – program telewizyjny, 20 min.
Reż. Michał T. Łukasiewicz

Treść: „Pojechany Łikend” to program, w którym Michał T. Łukasiewicz zachęca do turystyki aktywnej, poznawania Polski i świata. Udowadnia, że każda pora roku jest dobra by się ruszyć z domu, i że często właśnie pod domem jest coś, czego nie dostrzegamy. W każdym odcinku biorą udział inni uczestnicy, którzy na własnej skórze się przekonują o atrakcyjności danych miejsc. Pikanterii dodaje fakt, że nie są informowani o tym, co ich za chwilę czeka i gdzie będą.
 
Projekt Centrum Multimedialne ARKADIA
Copyright © 2011 Civilisation and Media Art Festival Mediatravel