Get the Flash Player to see this player.
O festiwalu

Festiwal Cywilizacji i Sztuki Mediów MEDIATRAVEL to jedna z największych tego typu imprez poświęcona problematyce odkrywania świata poprzez media, których twórcy podejmują m.in. takie tematy jak: podróże, społeczeństwo, emigracja, tożsamość narodowa, wiara, kultura narodów, konflikty społeczne. Organizatorzy festiwalu zapraszają do zgłaszania filmów dokumentalnych, programów telewizyjnych, audycji radiowych, fotografii oraz w oddzielnej kategorii: wypraw, podróży i książek.

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem i terminami zgłoszeń. Po 5 letniej przerwie Festiwal Mediatravel odradza się. To już 10, jubileuszowa edycja. Zachęcamy więc wszystkich twórców do zgłaszania swoich profesjonalnie zrealizowanych prac, które wezmą udział w konkursie o Nagrodę World Mediatravel (filmy, programy tv, audycje radiowe, fotografie) oraz o Nagrodę El Dorado im. Stanisława Szwarc-Bronikowskiego (wyprawy, podróże, książki).


W skład oficjalnego programu Festiwalu wejdą:

 • Konkurs Główny o Nagrodę World Mediatravel (filmy dokumentalne, programy telewizyjne, audycje radiowe, fotografie)
 • Konkurs Wyprawa/Podróż Roku o Nagrodę El Dorado im. St. Szwarc-Bronikowskiego (wyprawy i podróże zrealizowane w latach2016-2017)
 • Konkurs Książka Podróżnicza Roku (esej, wspomnienia, reportaż, popularno-naukowe, poradniki, album wydane w latach 2016-2017)
 • Cykl prezentacji i spotkań z twórcami mediów
 • Cykl prezentacji i spotkań z podróżnikami
 • Wystawy fotograficzne
 • Wykłady i prelekcje
 • Warsztaty filmowe, fotograficzne, radiowe
 • Koncerty (muzyka świata, szanty, pop)

 • Nowość:
  Konkurs Wideoklipów i Pilotów filmowych


Przed wysłaniem zgłoszenia na wybrany Konkurs należy zapoznać się z Regulaminem i ostatecznym terminem nadsyłania zgłoszeń, który upływa z dniem 20 września 2017 r.


Zapraszamy twórców, wydawców, producentów, dystrybutorów, organizatorów wypraw i podróży, szkoły filmowe i fotograficzne, stacje telewizyjne, rozgłośnie radiowe i in. do nadsyłania zgłoszeń!


Zgłoszenia można pobrać tutaj:
World Mediatravel Awards
Wyprawa/Podróż Roku
Książka Podróżnicza Roku
Miejsca festiwalowe

EC1 Łódź - ul. Targowa 1/3 Narodowe Centrum Kultury Filmowej w Łodzi
EC1 Łódź - Miasto Kultury w Łodzi
Leonardo da Vinci - Energia Umysłu
Wystawa związana z działalnością Leonarda da Vinci, jako naukowca, wynalazcy i inżyniera.
Manuel Rosa
Krzysztof Kolumb był Polakiem!
- tak twierdzi amerykański naukowiec, wykładowca Uniwersytetu w Duke w USA.Błażej Torański
KNEBEL. Cenzura w PRL.

21 rozmówców Błażeja Torańskiego: dziennikarzy, reżyserów, grafików, kompozytorów i estradowców odsłania kulisy swoich kontaktów z cenzurą. Ujawniają mechanizmy, dzięki którym władza potrafiła skutecznie zmusić twórców do trudnych ustępstw, a wielu nawet do współpracy.


Zdzisław Jan Ryn
Góry, Medycyna, Antropologia

Czytelnik zostaje wchłonięty przez opowieść o heroicznych zmaganiach człowieka podczas zdobywania najwyższych gór świata, często za cenę cierpienia, a nawet życia.

Copyright by CIVILIZATION AND MEDIA ART FESTIVAL MEDIATRAVEL