PORTRETY. ŻYWE ŚWIADECTWA RÓŻNYCH KULTUR - FOTOGRAFIA CZARNO-BIAŁA I BARWNA.

Zbigniew Antoni Mroczek.
Wystawa fotograficzna. Wernisaż: 26.10.2017, godz. 17.00, EC1, Łódź, ul. Targowa 1/3.

Każdy PORTRET- OBRAZ jest przepełniony napięciem. Fascynuje bogactwo osobowości, barw (dostrzeganych nawet mimo fotografii czarno-białej) i atrybutów przynależności społecznych (etnicznych). W wyrazie każdej twarzy odnajdujemy znajome emocje i o b e c n o ś ć ; to świadczy o szczerym traktowaniu przez artystę, spotykanych w podróżach, ludzi. Jest w nich powaga, godność, są jak posągi- a przy tym nie ma w nich sztuczności.

Kompozycja każdej fotografii jest dziełem malarskim. Wysmakowana równowaga i harmonia daje przyjemność oglądania, nigdy nie powodując przesytu. Bardzo już liczne portrety tak wielu ludzi wzbudzają za każdym razem empatię, a przynajmniej zainteresowanie osobą, na którą patrzymy. Duży format z pewnością potęguje czytelność obrazu oraz wrażenia odbiorcy, podkreślając profesjonalizm fotograficzny Zbigniewa Mroczka. Podróż i fotografowanie to działanie symultaniczne , przy czym robienie portretów spotkanym ludziom autor uznał za najbardziej osobisty sposób fotograficznej kreacji.

Zbyszek podróżuje od 40 lat; od dzieciństwa ciekawy świata, w życiu dorosłym spełnia swoje marzenia. Był na wszystkich kontynentach, także w Zelandii- niedawno ogłoszonej ósmym kontynentem. Zawsze najważniejsze są spotkania z ludźmi i kulturą. Szczególnie pociągają go miejsca i osoby przepełnione duchowością. Najchętniej wraca do krajów afrykańskich oraz do Indii.

Hanna Mierzwa Pobierz program festiwalu Mediatravel 2017 >


Copyright by CIVILIZATION AND MEDIA ART FESTIVAL MEDIATRAVEL