NOMINACJE WORLD MEDIATRAVEL AWARDS 2017
RADIO

CHODŹCIE, ZŁAPALI WIEDŹMĘ!
Reportaż radiowy, 9 min. 12 sek.
Autor: Paweł Drozd.
Producent: Program III Polskiego Radia.

Streszczenie: Zgodnie ze statystykami ponad 95 proc. mieszkańców Papui-Nowej Gwinei to chrześcijanie różnych wyznań. Jednocześnie wiara w zbawienną moc czarów oraz istnienie czarnej magii jest w tym kraju bardzo powszechna. 40 lat po wybyciu się Papui-Nowej Gwinei na niepodległość Paweł Drozd sprawdza w co i jak wierzą Papuasi.

Wysłuchaj fragmentu audycji:

JAMAJKA EUROPY
Reportaż radiowy, 36 min.
Autor: Robert Kawka.
Producent: Robert Kawka, kawka.media.pl

Streszczenie: Reportaż opowiada o losach polskich emigrantów w Irlandii. Rozmowy dotyczą motywów wyjazdu z Polski, nawiązują do początków życia na obczyźnie, rozmówcy opowiadają o kłopotach w pracy i wychowaniu dzieci w „polskim duchu”, o obchodzeniu polskich świąt, o szczęściu, itp.

Wysłuchaj fragmentu audycji:

POWRÓT DO MIEJSC UKOCHANYCH
Reportaż radiowy, 18 min.
Autor: Robert Kawka.
Producent: Robert Kawka, kawka.media.pl

Streszczenie: Reportaż opowiada o losach rodziny Kulczyckich, która w roku 2016 wyemigrowała z Polski do Irlandii. Powodem emigracji była fascynacja kulturą tego kraju od ponad 20 lat. Wyjazd był spełnieniem ich marzeń.

Wysłuchaj fragmentu audycji:

KOSTEK SYN ILDEFONSA
Reportaż radiowy, 41 min.52 sek.
Autor: Małgorzata Sawicka.
Realizacja akustyczna: Jarosław Gołofit.
Producent: Radio Lublin.

Streszczenie: Opowieść o tym jak standardowy wypoczynek w tropikach z powodu nieoczekiwanego spotkania zmienił się w wielką przygodę historyczną, krajoznawczą i kulturową. Fascynujące przygody potomka polskiego poety Konstantego Oldefonsa Gałczyńskiego pozwalają wnikliwiej przyjrzeć się losowi emigrantów w Australii, ich zmaganiom z samotnością, wykluczeniem, ich wysiłkom, by przystosować się do nowych warunków geograficznych, klimatycznych i społecznych. Obdarzony wieloma talentami bohater reportażu pozwala tez zrozumieć, że w kraju nieograniczonych możliwości, za jaki stereotypowo uważa się Australię, nie tylko ciężka praca gwarantuje sukces, ale też twórcze, oryginalne podejście do realizowanych marzeń.

Wysłuchaj fragmentu audycji:

TA DROGA WOŁA CZŁOWIEKA
Audycja radiowa, 18 min.54 sek.
Autor: Barbara Tyslik.
Producent: Radio Opole.

Streszczenie: Na tej drodze spotykają się ludzie z całego świata. Każdy – „Szlakiem Świętego Jakuba’ – maszeruje swoim rytmem, bo… jest wolnym człowiekiem. A dlaczego idzie? Lucilla Kossowska, artystka, bohaterka tej audycji, opowiada o swojej wędrówce do Santiago de Compostella, o drodze, która tak wiele może podarować…

Wysłuchaj fragmentu audycji:Copyright by CIVILIZATION AND MEDIA ART FESTIVAL MEDIATRAVEL