KONCERT


Magdalena Lechowska

Magdalena Lechowska to Polka o latynoskiej duszy!

Urodzona w Krakowie, ale wychowana w egzotycznej Kolumbii, gdzie chłonęła od najmłodszych lat rytmy, melodie i kulturę iberoamerykańską.

Dzięki swoim południowoamerykańskim korzeniom, Magdalena to jedyna polska wokalistka śpiewająca flamenco, tango i muzykę latynoską oddając ich autentyczne i wyjątkowe brzmienie!

To jedyna Polska wokalistka mająca w swoim repertuarze takie gatunki muzyczne jak flamenco, tango argentyńskie, salsę, rancherę meksykańską, bolera, kumbię i muzykę andyjską.

Ponadto, to pierwsza i jedyna Polska wokalistka, która tłumaczy polskie piosenki na język hiszpański oraz hiszpańskie i latynoskie melodie na język polski!

Wieloletni pobyt w Ameryce Południowej pozostawił niezatarty ślad w jej życiu i zainteresowaniach muzycznych. Jej pasją od zawsze była muzyka, a bogactwo rytmów i brzmień z jakimi miała styczność na co dzień było bezcennym źródłem muzycznej inspiracji.

Wywarło ogromny wpływ na jej zainteresowania muzyką latynoską, flamenco, czy tangiem.

W dzieciństwie uczyła się gry na skrzypcach u boku swojego ojca - Andrzeja Lechowskiego. W dorobku artystycznym ma występy jako skrzypaczka w licznych orkiestrach kameralnych w Kolumbii. Po powrocie do Polski odkryła pasję do śpiewu, wyrażając w ten sposób nostalgię i tęsknotę za krajem swojego dzieciństwa.

Koncert Magdaleny Lechowskiej: 6.10.2018 r.
Uroczysta Gala Festiwalu, godz. 19.00, EC1-Łódź Miasto Kultury, ul. Targowa 1/3.

Posłuchaj:
https://www.youtube.com/watch?v=f0kxN-RJzx8
https://www.youtube.com/watch?v=tvCQ0ls_9Ew
https://www.youtube.com/watch?v=z5Wm2IYIIDk
Copyright by CIVILIZATION AND MEDIA ART FESTIVAL MEDIATRAVEL